Viikko 4: 21.1.-27.1.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

Kumite 19.00-20.30 Pepe

Siniset ja ruskeat 18.00-19.15 Mikael

19.15-20.30 Satu, Mikael

Sanbon kumite

     
Ti         Kihon Maija
Ke    

18.30-19.30 Arfi, Ionut

Junzuki, Yodan Uke, Mawate käännös

   
To

18.30-19.45

Kimmo, Tiina

Potkut, Kushanku

19.45-21.00

Kimmo, Tiina

Potkut, Pinan Shodan

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Jaana, Petteri, Leena

Perustekniikka, torjunnat
Niseishi kata
 
Viikko 5: 28.1.-3.2.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

Kumite 19.00-20.30 Pepe

Siniset ja ruskeat Kihon 18.00-19.15 Mikael

19.15-20.30 Mikael, Satu

Ohio kumite

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Pete, Kimmo

Kuntotesti, Uchi Uke Soto Uke, Maegeri

   
To

18.30-19.45

Tiina, Niko

Kihon, ottelu

19.45-21.00

Tiina, Niko

Pinan Yondan, kettelyönnit

     
Pe          
La          
Su       Bunkai Juuso  
Viikko 6: 4.2.-10.2.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 Kumite Pepe

Siniset ja ruskeat 18.00-19.15 Kihon Mikael

19.15-20.30 Satu, Mikael

Gyakuzuki, gyakuzuki no tsukkomi, kette gyakuzuki, nagashizuki, uraken

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Niklas, Ionut

Junzuki, torjunnat, kertaus, paritekniikoita

   
To

18.30-19.45

Katja, Tiina

Yhdistelmät, Kushanku

19.45-21.00

Katja, Tiina

Potkut, Pinan Yondan

 

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Mika

Itsepuolustus

 
Viikko 7: 11.2.-17.2.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat 18.00-19.15 Kihon Mikael

19.15-20.30 Bifi, Mikael

Yhdistelmätekniikat ja potkut

     
Ti         Kihon Maija
Ke    

18.30-19.30

Arif, Pete

Gyakuzuki, IP sovelluksia.

   
To

18.30-19.45

Leena, Niko

Potkut, Kettelyönnit

19.45-21.00

Leena, Niko

Yhtelmätekniikat, Pinan Yondan

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Petteri, Jaana

Perustekniikka, potkut,
Yhdistelmätekniikat
 
Viikko 8: 18.2.-24.2.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma Hiihtoloma        
Ti Hiihtoloma        
Ke Hiihtoloma        
To Hiihtoloma        
Pe Hiihtoloma        
La Hiihtoloma        
Su Hiihtoloma        
Viikko 9: 25.2.-3.3.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat 18.00-19.15 Kihon Mikael

19.15-20.30 Mikael, Satu

Sanbon kumite

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Kimmo, Pete

Sanbon Kumite 1, itsepuolustusharjoitteita

   
To

18.30-19.45

Niko, Kimmo

Chinto, ukemi

19.45-21.00

Niko, Kimmo

No tsukomitekniikat, potkut

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Leena, Petteri, Jaana

Perustekniikka, torjunnat
Kihon kumite 1-4 ja sanbon kumite
 
Viikko 10: 4.3.-10.3.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

sinisen ja ruskea 18.00-19.15 Kihon Mikael

19.15-20.30 Satu, Bifi Ohio kumite      
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Niklas, Arif

Sanbon Kumite 2, itsepuolustusharjoitteita

   
To

18.30-19.45

Tiina, Katja

Chinto, kaatoja

19.45-21.00

Tiina, Katja

Pinan katat, ottelu

     
Pe          
La       Vyökoeleiri klo 13-16  
Su       Itsepuolustus Mika  
Viikko 11: 11.3.-17.3.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15.-20.30 Bifi, Mikael

Gyakuzuki, gyakuzuki no tsukkomi,

kette gyakuzuki, nagashizuki, uraken

     
Ti         Kata Maija
Ke    

18.30-19.30

Niklas ja Ionut

yhdistelmätekniikat ja itsepuolustussovellutuksia

   
To

18.30-19.45

Tiina, Leena

Yhdistelmätekniikat, Chinto

19.45-21.00

Tiina, Leena

Potkutekniikat, tobikomizuki, nagashi zuki

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Jaana, Petteri, Leena

Perustekniikka, potkut
Kihon kumite 5-8 ja sanbon kumite
 
Viikko 12: 18.3.-24.3.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

sininen ja ruskea

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Mikael ja Satu

yhdistelmätekniikat ja potkut

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Pete, Arif

Pinan nidan -kata

   
To

18.30-19.45

Niko, Leena

Potkut, No tsukkomit,

19.45-21.00

Niko, Leena

Nai Hanchi, yhdistelmätekniikat

     
Pe          
La          
Su       Bunkai Juuso  
Viikko 13: 25.3.-31.3.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Satu, Bifi

Sanbon kumite

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Kimmo, Niklas

Pinan nidan -kata

   
To

18.30-19.45

Kimmo, Tiina

Kihon, Chinto

19.45-21.00

Kimmo, Tiina

Nai hanchi, ukemi

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Petteri, Jaana, Leena

Perustekniika, torjunnat,
Ohyo kumite 1-5
 
Viikko 14: 1.4.-7.4.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat 18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Bifi, Mikael Ohio kumite      
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Ionut, Pete

Kuntotesti, otteluliikkuminen

   
To

18.30-19.45

Katja, Leena

Yhdistelmätekniikat, ottelu

19.45-21.00

Katja, Leena

Potkutekniikat, Nai hanchi

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Leena, Petteri, Jaana

Perustekniikka, potkut,
Yhdistelmätekniikat
 
Viikko 15: 8.4.-14.4.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat 18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Mikael, Satu

Gyakuzuki, gyakuzuki no tsukkomi,

kette gyakuzuki, nagashizuki, uraken

     
Ti         Kihon kumite Maija
Ke    

18.30-19.30

Niklas, Arif

Otteluliikkuminen, yhdistelmätekniikat otteluliikkumisesta

   
To

18.30-19.45

Leena, Niko

Kushanku, potkutekniikat

19.45-21.00

Leena, Niko

Kihon, ukemi ja kaadot

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Itsepuolustus

Mika

 
Viikko 16: 15.4.-21.4.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Satu, Bifi

yhdistelmätekniikat ja potkut

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Kimmo, Pete

Sokuto, vyökoekertausta

   
To Pääsiäinen Pääsiäinen      
Pe          
La       Pääsiäinen  
Su       Pääsiäinen  
Viikko 17: 22.4.-28.4.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Alkeiskurssi
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma Pääsiäinen Pääsiäinen      
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Arif, Ionut

Vyökoekertaus

   
To

18.30-19.45

Niko, Tiina

Chinto, kaatoja

19.45-21.00

Niko, Tiina

Kihon, ottelu

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Bunkai Juuso

 
Viikko 18: 29.4.-5.5.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Mikael, Bifi paritekniikat      
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Niklas, Pete

Vyökoekertaus

   
To

18.30-19.45

Katja, Tiina

Kihon, ottelu

19.45-21.00

Katja, Tiina

Katat, yhdistelmätekniikat

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Ottelu ja välineet

Nina  ja Sonja

 
Viikko 19: 6.5.-12.5.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Bifi, Satu

Yhdistelmätekniikat ja potkut

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Kimmo, Ionut

Vyökoekertaus

   
To

18.30-19.45

Tiina, Niko

Katat, potkutekniikat

19.45-21.00

Tiina, Niko

Kihon, potkut

     
Pe          
La          
Su       ÄITIENPÄIVÄ - VAPAA  
Viikko 20: 13.5.-19.5.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Satu, Mikael

vyökoekertaus

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Niklas, Arif

VYÖKOE

   
To

18.30-19.45

Niko, Kimmo

Vyökoekertaus

19.45-21.00

Niko, Kimmo

Vyökoekertaus

     
Pe          
La          
Su      

AIKUISTEN VYÖKOELEIRI

JA VYÖKOKEET

 
Viikko 21: 20.5.-26.5.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma

19.00-20.30 kumite Pepe

siniset ja ruskeat

18.00-19.15 kihon Mikael

19.15-20.30 Mikael, Bifi

Ohjaajien erikoiset

     
Ti          
Ke    

18.30-19.30

Kimmo, Ionut

Itsepuolustussovellutuksia

   
To

18.30-19.45

Kimmo, Tiina

Salaiset tekniikat

19.45-21.00

Kimmo, Tiina

Salaiset tekniikat

     
Pe          
La          
Su      

19.00-20.30

Ottelu ja välineharjoittelu

Nina ja Sonja

 
Viikko 22: 27.5.-2.6.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 23: 3.6.-9.6.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 24: 10.6.-16.6.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 25: 17.6.-23.6.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 26: 24.6.-30.6.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 27: 1.7.-7.7.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 28: 8.7.-14.7.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 29: 15.7.-21.7.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 30: 22.7.-28.7.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 31: 29.7.-4.8.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 32: 5.8.-11.8.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 33: 12.8.-18.8.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 34: 19.8.-25.8.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 35: 26.8.-1.9.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 36: 2.9.-8.9.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 37: 9.9.-15.9.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 38: 16.9.-22.9.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 39: 23.9.-29.9.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su          
Viikko 40: 30.9.-6.10.2019
Pvm Ylemmät
arkisin
Alemmat
arkisin
Keltaiset
arkisin
Yhteisharjoitus
La & Su
kaikki vyöarvot
DAN-
harjoitus
Ma          
Ti          
Ke          
To          
Pe          
La          
Su